• Domov
  • TEM Slovenia Junior&Youth Int. 2017: Skupaj le tri medalje za slovenske predstavnike

Slovensko čast na tradicionalnem mednarodnem turnirju TEM Slovenia Junior& Youth Int. 2017 so ubranili Petra Polanc (BK Medvode) s 3. mestom med posameznicami do 19 let ter fantovski dvojici Žiga Podgoršek/ Timotej Ušeničnik (oba BK Medvode) z 2. mestom do 13 let in Nik Zupančič/ Matevž Herman (oba BK Mirna) s 3. mestom do 15 let.

Letos je bila udeležba rekordno številčna v kategoriji do 15 let, saj je turnir štel za postavitev nosilcev na prihajajočem EP do 15 let. Tudi v drugih starostnih skupinah je bila udeležba zelo visoka, saj se je turnirja udeležilo 235 tekmovalcev na turnirju Youth ter skoraj 100 tekmovalcev in tekmovalk na turnirju do 19 let, ki šteje za svetovno in evropsko mladinsko jakostno lestvico. Skupaj je bilo zastopanih 15 evropskih držav. V treh dneh tekmovanja, ki sta ga Svetovna in Evropska badmintonska zveza zaupala naši zvezi in lokalnem organizatorju BK Mirna smo videli veliko odličnih dvobojev tako v storostni kategoriji do 19 let kot tudi v mlajših starostnih kategorijah.

Petra Polanc, ki se bori za kvalifikacijo med posameznicami na Youth Olympics Games (na sporedu so oktobra 2018 Buenos Airesu), se je pomerila z neposrednimi tekmicami za nastop na tem velikem tekmovanju. Petra je bila kot sedmo postavljena nosilka turnirja v prvem kolu prosta, v drugem pa je brez težav odpravila mlajšo reprezentančno kolegico Nike Brajkovič 21:3, 21:9, v tretjem kolu pa prav tako brez večjega napora Italijanko Liso Sagmeister 21:11, 21:11. V četrtfinalu proti Španki Ani Carbon je izgubila uvodni set 20:22, nato pa naslednja dva dobila precej bolj prepričljivo 21:14, 21:13. V polfinalu je proti Madžarki Vivien Sandorhazi začela odločno in vodila vse do zaključne žoge, vendar jo je Madžarka ujela na 20 in dobila uvodni set 22:20. V drugem je Sandorhazijeva igrala odlično in jo Polančeva kljub borbeni igri ni uspela resneje ogroziti. Drugi set je bil 21:14 za nasprotnico.

Zmagovalci U19:

V starostni skupini do 19 let smo imeli še kar nekaj četrfinalnih uvrstitev, čeprav bi si želeli več. Nekoliko večje je razočaranje pri mlajših, kjer so mladi slovenski predstavniki uspeli osvojiti le 2 medalji v dvojicah. Upamo, da se bo rezultatska slika slovenskih tekmovalcev do naslednje izvede turnirja bistveno izboljšala.