• Domov
  • TEM Slovenia Junior&Youth Int. 2018 tudi s slovensko zmago in medaljami v kategoriji do 19 let.

Pretekli vikend je bil na Mirni in v Mokronogu na Dolenjskem odigran tradicionalni mednarodni turnir TEM Slovenia Junior&Youth Int. 2018. Na Mirni se je igrala kategorija do 19 let, ki šteje za svetovno mladinsko jakostno lestvico, v Mokronogu pa se je igral mednarodni turnir v starostnih kategorijah do 11, 13 in do 15 let. V številčni in kakovostni konkurenci so tokrat tudi slovenski predstavniki po krajšem postu posegli po najvišjih mestih. Edino zmago za Slovenijo je dosegla Anja Blazina (BK Ljubljana) med posameznicami do 13 let, v konkurenci do 19 let pa sta Domen Lonzarić in Klemen Lesničar (BK Branik) osvoijila drugo mesto med fantovskimi dvojicami, Maruša Vračar in Špela Alič (BK Olimpija) pa sta bili tretji med dekliškimi dvojicami.

Klemen Lesničar in Domen Lonzarič sta morala v finalu priznati premoč Angležema Williamu Jonesu in Brandonu Zhi Hao Yapu (17:21, 17:21). Tudi v ženskih dvojicah je zmaga pripadla Angležinjama Molly Chapman in Freyi Redfearn. Molly Chapman in William Yones sta zmagala še v mešanih dvojicah, Freya Redfearn pa med posameznicami. Kanadčan Brian Yang je zmagal med posamezniki.

Vsi dobitniki medalj U19:

Tudi na TEM Slovenia Youth International 2018 so slovenski predstavniki pobrali nekaj medalj

V kategoriji do 11 let so slovenski predstavniki osvojili dve medalji. Matic Cerar (BK Medvode) je bil tretji med posamezniki, Tinkara Alič (BK Olimpija) pa druga med posameznicami. Anja Blazina (BK Ljubljana) je zmagala med posameznicami do 13 let, skupaj z Ariano Korent (BK Ljubljana) pa sta bil tudi tretji v dvojicah. Pri fantih do 13 let sta Tadej Jelenc (BK Medvode) in Vid Koščak (BK Mirna) osvojila tretje mesto v dvojicah. Špela Alič (BK Olimpija) je osvojila 3. mesto med posameznicami do 15 let. Anja Jordan (BK Ljubljana) in Lina Pipan (BK Medvode) sta bil prav tako tretji v dekliških dvojicah do 15 let. Drugo mesto v fatovskih dvojicah do 15 let pa sta osvojila Kevin Lin Lenarčič in Jaka Perič Marovt (BK Medvode).

Skupaj torej 1 zlata, 2 srebrni in 5 bronastih medalj na Youth turnirju in 1 srebrna in 1 bronasta medalja na Junior turnirju.