15.09.2022

2. turnir AB kategorije za posameznike in dvojice v sezoni 2022

V soboto, 10.09.2022 je v šolski telovadnici OŠ Kungota potekal drugi letošnji turnir AB kategorije za posameznike in dvojice. Zaradi majhnega števila prijav je turnir potekal samo v soboto, kljub temu pa smo bili priča veliko razburljivim dvobojem med našimi najboljšimi igralci.
Turnir smo pričeli s tekmami mešanih parov, kjer sta 1. mesto osvojila Miha Ivanič (BK Medvode) in Zoja Novak (BK Bit). V finalnem dvoboju sta z rezultatom 21-15 in 21-12 premagala dvojico Maj Poboljšaj in Anja Jordan (BK Ljubljana). Končno 3. mesto sta v dvoboju proti dvojici Anel Hac Györköš in Nika Bedič (BK Mladost) osvojila Gregor Alič in Špela Alič (BK Olimpija).
V kategoriji dekleta posamezno je brez izgubljenega niza zmago domov odnesla Anja Blazina (BK Ljubljana), ki je v finalu premagala nasprotnico Niko Bedič (BK Mladost). Za 3. mesto sta se borili Zoja Novak (BK Bit) in Ariana Korent (BK Ljubljana). Slednja je z rezultatom 21-11 in 21-19 premagala nasprotnico in tako osvojila končno 3. mesto.
V kategoriji moški posamezno smo tekme spremljali tako v kategoriji A kot kategoriji B. V kategoriji moški posamezno A smo si ogledali veliko izenačenih dvobojev. Končno zmago je domov odnesel Miha Ivanič (BK Medvode). V finalu je z rezultatom 21-14 in 21-9 premagal Miho Mastena (BK Branik). Končno 3. mesto je po zmagi nad domačinom Markom Korošo (BK Kungota) osvojil Žiga Podgoršek (BK Medvode).
V kategoriji moški posamezno B si je zmago po izenačenih 3 setih priigral Anel Hac Györköš (BK Mladost), ki je v finalu premagal Blaža Smrkolja (BK Ljubljana). Končno 3. mesto je osvojil Žiga Petrič (BK Ljubljana).
Tekmovalni dan smo zaključili z dvoboji v dvojicah. Pri ženskih dvojicah sta si zmago nad Anjo Blazina in Ariano Korent (BK Ljubljana) priigrali Špela Alič (BK Olimpija) in Anja Jordan (BK Ljubljana). Končno 3. mesto sta osvojili Nika Bedič (BK Mladost) in Zoja Novak (BK Bit).
Pri moških dvojicah pa smo si ogledali precej zanimivih dvobojev. Končno 1. mesto sta osvojila Jaka Ivančič in Miha Ivanič (BK Medvode). V finalu sta premagala dvojico Miha Ivančič (BK Medvode) in Maj Poboljšaj (BK Ljubljana). Končno 3. mesto sta si priigrala Aljaž Ferk in Domen Lonzarič (BK Branik).

BK Kungota se zahvaljuje vsem za udeležbo ter izreka čestitke vsem dobitnikom medalj.