24.11.2022

Državno prvenstvo do 15 let za sezono 2022/2023

V soboto, 19.11. 2022, je v Športni dvorani Medvode potekalo državno prvenstvo do 15 let. Turnirja se je udeležilo lepo število igralcev, tekmovalo jih je namreč kar 87, od tega 60 fantov in 27 deklet. Igralci so prihajali iz 14 različnih klubov, največ igralcev pa je zastopalo BK Medvode in sicer 19 igralcev. Odigranih je bilo kar 135 tekem in dobra novica je tudi ta, da se noben dvoboj ni končal s poškodbo.

Med fanti je najbolj izstopal Nikita Peshekhonov (BK Medvode), ki je osvojil naslov trikratnega državnega prvaka, v kategoriji posamezno pa se je do naslova povzpel celo brez izgubljenega seta. V dvojicah je naslov osvojil skupaj z Maticem Cerarjem (BK Medvode), v mešanih dvojicah pa s Tijo Horvat (BK Mladost). Napete dvoboje pa smo lahko spremljali tudi s strani Anžeta Novaka Lešnika, ki je v četrtfinalu po treh setih premagal enega iz med nosilcev turnirja Vida Tomazina, nato pa je po treh setih izgubil proti Maticu Cerarju v polfinalu. Matic Cerar je tako osvojil še naslov državnega podprvaka v kategoriji posamezno in tretje mesto v mešanih dvojicah, skupaj s Tinkaro Alič (BK Olimpija).

Med dekleti je prva nosilka turnirja, Tinkara Alič, postala državna prvakinja v kategoriji posamezno, v finalu je namreč po treh setih premagala Tijo Horvat. Tinkara je naslov osvojila tudi v ženskih dvojicah skupaj z Lano Livk (BK Mirna), brez izgubljenega seta. Podprvakinji sta v ženskih dvojicah postali igralki BK Karizma, Arijalda Mustafić in Sara Večko.

Rezultati: Državno prvenstvo do 15 let za sezono 2022/2023