21.11.2023

1.turnir do 15 let (BK Medvode)

V soboto, 18.11. 2023, je v Športni dvorani Medvode potekal prvi turnir do 15 let za sezono 2023/24. Turnirja se je udeležilo več kot 90 igralcev, ki so se borili za najboljše uvrstitve v kategoriji posamezno ter ženskih in moških dvojicah. Skupno so otroci odigrali čez 160 tekem.

Med fanti posamezno so se v polfinale suvereno uvrstili Maks Trampuž (BK Konex), Jan Vrance (ŠD Sele-Vrhe) in Rok Strelec (BK Kungota), Jurij Kustec (BK Bit) pa se je med najboljše 4 uvrstil po napornem dvoboju proti Boru Zaletelu (BK Bit). Prvi finalist med dečki je postal Maks Trampuž, ki je po treh setih ugnal Jana Vranceta. V finalu pa se mu je pridružil Rok Strelec, ki je v polfinalu izločil Jurija Kusteca. Strelcu je tudi v finalu uspelo zbrati dovolj moči za zmago in tako je po treh setih osvojil zlato odličje.

Med dekleti posamezno je navdušila Naja Horvat (BK Mladost), ki je brez izgubljenega seta stopila na najvišjo stopničko. V finalu se je pomerila proti Isabeli Šeme (BK Bit), ki je v polfinalu izločila Arijaldo Mustafič (ŠD Sele-Vrhe). Arijalda se je nato za bronasto medaljo pomerila proti domačinki Teodori Milivojevič in po treh setih je tretje mesto osvojila Teodora.

Med moškimi dvojicami sta se v finale prva uvrstila David Pirnovar in Bor Zaletel (BK Bit), ki sta v polfinalu izločila Tilna Jelenca (BK Medvode) in Roka Strelca (BK Kungota). Druga finalista pa sta postala Din Mašič (BK Bit) in Maks Trampuž (BK Konex), katerima sta Jan Vrance in Kristjan-Olenik Ribič morala žal predati polfinalno tekmo, zaradi zelo močnih mišičnih krčev. Din in Maks sta osvojila tudi finalni dvoboj in tako postala zmagovalca turnirja.

Pri ženskih dvojicah smo v polfinalu lahko spremljali zelo napet dvoboj med Saro Bregar in Milo Vrhovnik (BK Mengeš) ter Brino Zaletel in Isabelo Šeme (BK Bit), katerega sta po treh setih osvojili Sara in Mila. Zmagovalki turnirja pa sta prepričljivo postali Maja Mavec (BK Konex) in Arijalda Mustafič, ki jima nobena dvojica ni uspela vzeti niti seta. Isabela in Brina sta se proti Miji Sketelj (BK Medvode) in Zarji Žlebnik (BK Ljubljana) pomerili za tretje mesto in osvojili bronasto medaljo.